Cím: Kik prédikálnak? Isten szolgái készségesen ajánlkoznak
Téma: A Király felállít egy sereget a prédikálásra
Miről van szó?
- A prédikálók létszáma, egy sereg
- A prédikálók hozzáállása, készséges, önkéntes
- A prédikálás és Jézus uralkodásának kezdete megegyezik
Kik lehetnek azok az Isten szolgái? Nyilvánvaló, hogy a Bibliakutatókról van szó, akiket valamiért nem nevez a nevükön a vezetőtestület. Itt éppen Isten szolgáiként hivatkoznak rájuk. De felkentek, hűségesek, igaz keresztények, változatosan kerültek eddig említésre, noha a 4. fejezetben kiemelt jelentőséget tulajdonítottak az elnevezéseknek, mégsem használják az állítólagosan kiérdemelt jutalmat, a Jehova Tanúi nevet sem.
Bibliai szempontból nincs nagy jelentősége a prédikálók kilétének, hiszen Jézus általánosságban beszélt arról, hogy a jó hírt hirdetni fogják. Nem mondta meg, hogy azokat Bibliakutatóknak, Isten szolgáinak vagy Jehova Tanúinak nevezik majd.
Érdemes a fejezet bibliaverseit (összesen 22-t) áttekinteni, hogy melyik ad konkrét választ a fejezetcím kérdésére, vagy igazolja állításait.
Állítás:
A világméretű prédikálás Jézus királyi uralkodását bizonyítja (6/2)
Ha ennek azt kell jelentenie, hogy Jézus 1914-ben elkezdett uralkodni, akkor ezzel egyidőben kell a Máté 24:14-nek is teljesülni. Ezt azonban maga a vezetőtestület cáfolja meg.
A 2. bekezdés a bizonyításról eltereli a figyelmet, amikor egy teljesen lényegtelen kérdést vet fel. A továbbiakban ugyanis nem a próféciának a bizonyítására koncentrál, hogy hirdetve lett-e az evangélium az egész földön, hanem arra, hogy
Hogyan tudott a Király összegyűjteni egy készségesen prédikáló sereget az utolsó napokban?
Tényként tekinti azt, hogy a sereg létezett 1914-ben, de a 3. bekezdésben már ezt is figyelmen kívül hagyva, egy újabb kérdést vet fel, hogy vajon Jézus bízott-e a saját próféciájában?
A következő három bekezdés (4-6), azt magyarázza, hogy Jézus mire alapozhatta a bizalmát saját próféciájával kapcsolatban. Teljesen úgy tűnik, mintha szándékosan bizalmatlanságot alakítana ki a saját állításával kapcsolatban, amikor újra, meg újra megkérdőjelezi a prédikálósereg létét, készségét vagy Jézushoz való viszonyukat. Ha az fog kiderülni, hogy nem létezett a sereg vagy nem volt készséges vagy nem is Jézus toborozta őket, esetleg nem a királyság jó híre, hanem valami egészen más miatt, akkor is felesleges ez a sok kitalálós felvetés, akkor pedig méginkább, ha létezett, mert ha ezzel bibliai prófécia teljesült, az természetes dolog és fölösleges hitetlenkedni felette keresztény embereknek.
Tények:
A 20. sz. elején és főleg 1914-ben nem volt a szervezet világméretű. Több szervezeti kiadvány is bemutat adatokat, tehát még ha igaz lenne is, hogy a világméretű prédikálás a királyság bizonyítéka, az csak évtizedekkel 14 után valósult meg.
Állítás:
A (6/6) vezetőtestület a prédikálással kapcsolatban közvetve Jézusnak tulajdonít mindent, amit a szervezet tett ezen a téren,
A Király összegyűjtött (6/6)
Jézus lépéseket tett (6/7)
Krisztus… kiemelte, hogy kiváltság és kötelesség a prédikálás, (6/15)
Az 5. fejezet 11. bekezdés szerint az aratás 1914-ben kezdődött, itt a 7. bekezdés szerint pedig csak 5 évvel később.
Az hogy a Királyság, próféta útján megjövendölt nagykövete (CT Russell) nem tudta mikor kezdődik az aratás, noha ez az esemény a királyság uralkodásának fontos bizonyítéka, önmagában is kérdést vet fel ezeknek a bekezdéseknek, így a vezetőtestületnek is a hitelességével kapcsolatban. De a témával kapcsolatos ellentmondások egyenesen aláássák azt. Ha megnézzük sorban a vezetőtestület aratásra vonatkozó állításait és azok elhangzásának időpontját, teljesen világos lesz, hogy miért.
- 1914 előtt Russell azt képzelte, hogy már aratnak a Bibliakutatók és ennek 1914-ben vége lesz, mivel a mennybe mennek a learatottakkal együtt. (5/5)
- A vezetőtestület 2017-es cáfolata (5/11) szerint Russzel nem aratott 1914 előtt, mert az aratás csak akkor, 14-ben kezdődött.
- Ezzel egyidőben a vezetőtestület közvetve ugyan, de már 2017-ben is ellentmondott a 14-es kezdésnek, amikor azt állította, hogy Jézus csak 1919-ben kezdett buzdítani az aratásra, ami nem jelenthet mást, mint hogy előtte nem végezték, el sem kezdték.
- 2018-ban azonban félreérthetetlen cáfolat is megjelent a 14-es kezdésre vonatkozóan, miszerint az aratás 1919-ben kezdődött és nem 1914-ben.
Ezek az ellentmondó állítások a vezetőtestülettől önmagukban is cáfolnak minden egyes aratási verziót, ill. annak időzítését, hiteltelenítve ezzel a királyság 1914-es kezdődátumát is, mellyel szorosan egybekapcsolták az aratást. Szinte hihetetlen, hogy ezeket az ingatag állításokat mégtöbb ellentmondással próbálják meg alátámasztani.